افتتاحیه «تنهاوش» در جشنواره سینما حقیقت برگزار می شود؛

جدیدترین اثر موسسه تصویر حیات وحش با نام «تنهاوش» که درباره‌ یوز ایرانی است، در نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت به نمایش در خواهد آمد.

برنامه های نمایش تنهاوش در جشنواره سینما حقیقت:
سه شنبه – ٢٤ اذر ١٣٩٤ – ساعت ١٤:١٥ – سینما فلسطین ٢
جمعه – ٢٧ آذر ١٣٩٤ – ساعت ٢١:٣٠ – سینما سپیده ٢

تنهاوش

تنهاوش

افتتاحیه تنهاوش

تنهاوش

مستند «تنهاوش» تولید سال ۱۳۹۴ صداوسیمای مرکز سمنان است. در خلاصه فیلم آمده است: «یوزپلنگ آسیایی زیرگونه‌ای متفاوت از یوزپلنگ آفریقایی است و چون به جز ایران در تمام آسیا منقرض شده، به یوز ایرانی معروف شده است؛ به طوری که در حال حاضر کمتر از ۷۰ فرد از این گونه‌ی ارزشمند باقیمانده که به شدت در خطر انقراض است. از سال ۱۳۸۸ با تلاش پروژه بین‌المللی یوزپلنگ آسیایی، انجمن یوزپلنگ ایرانی و انجمن طرح سرزمین، تحقیقاتی برای برآورد جمعیت یوز آسیایی در پارک ملی کویر (بزرگ‌ترین پارک ملی ایران) شکل گرفت، اما برای من به‌عنوان یک مستندساز حیات وحش، این خبر خوشایند نبود؛ بنابراین تصمیم گرفتم تا با تمام توانم، وجود تعداد بیشتری از یوز را در بزرگترین پارک ملی ایران اثبات کنم. این جستجو شش سال در مساحتی به بزرگی کشور سوئیس به طول انجامید و نتیجه‌ای شگفت‌انگیز به دست آمد.»

از عوامل تولید این فیلم که در مدت زمان ۶۱ دقیقه تهیه شده، می‌توان به محمدصادق فرهادی‌نیا و فتح‌الله امیری (پژوهش)، نیما عسگری (تصویربردار)، مجید محمددوست و ابوالفضل عابدی (تدوینگر)، بابک میرزاخانی (آهنگساز)، کیقباد امیری (صدابردار)، فرزاد جعفریان (صداگذار)، مجید محمددوست (مدیر هنری)،  آرش محرمی و بهنام قربانی (عکاس) اشاره کرد. فتح‌الله امیری نویسندگی، گویندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی این فیلم مستند را برعهده داشته است. «تنهاوش» محصول صداوسیمای مرکز سمنان به سفارش سیمای استان‌ها است.

نهمین دوره جشنواره بین المللی سینما حقیقت، ۲۲ تا ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۴ در تهران برگزار می شود.