نمایش افتتاحیه فیلم مستند “تنهاوش” در جشنواره سینما حقیقت

روز ویژه برای محیط بانان در سینماحقیقت

آیین افتتاحیه فیلم مستند “تنهاوش” جدیدترین محصول موسسه تصویر حیات وحش، ظهر سه شنبه 24 آذر ماه در سالن شماره 2 سینما فلسطین برگزار شد.

فتح الله امیری در ابتدای مراسم رونمایی مستند خود با بیان اینکه محیط بانان عوامل اصلی این مستند محسوب می شوند تعدادی از آنها را به حضور روی سن دعوت کرد. هومن جوکار، مدیر پروژه ملی حفاظت از یوزپلنگ ایرانی، جمعی از محیط بانان و سید بهزاد یوسفی، ثبت کننده نخستین تصاویر از یوز ایرانی بعد از انقلاب، از جمله مهمانانی بودند که در میان تشویق ممتد تماشاگران روی سن رفتند.
در این جلسه رونمایی همچنین هدایایی از طرف کارگردان و نیز هدایای جداگانه ای از طرف نمایندگی شرکت SWAROVSKI  به محیط بانان که به گفته امیری در دورافتاده ترین و محروم ترین نقطه کویری مشغول به حفاظت از زیست بوم ایران هستند، اهدا شد.
کارگردان مستند «تنهاوش» در توضیح کوتاهی درباره ساخت فیلم گفت: “دوربین گذاری این مستند از سال ۱۳۸۸ درست زمانی آغاز شد که در خبرها اعلام شد فقط یک قلاده یوزپلنگ ایرانی در پارک ملی ایران باقیمانده است، اما من احتمال می دادم چنین نباشد. بنابراین تحقیق و پژوهش و دوربین گذاری را آغاز کردیم و کار تا سال ۱۳۹۳ طول کشید”

فیلم مستند “تنهاوش” محصول جدید موسسه تصویر حیات وحش است که در سیمای مرکز سمنان و به سفارش مرکز سیمای استانها تولید شده است.

برخی از عوامل این فیلم عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: فتح اله امیری، مدیر تصویربرداری: نیما عسگری، پژوهش: محمدصادق فرهادی نیا – فتح اله امیری، تدوین: مجید محمددوست – ابوالفضل عابدی، آهنگساز: بابک میرزاخانی، صدابردار: کیقباد امیری، صداگذار: فرزاد جعفریان، گرافیست: صادق رضانیا، طراح پوستر: احسان جنتی، مدیر هنری: مجید محمددوست، مترجم: ساتراپ شجاعی، تهیه شده در سیمای مرکز سمنان به سفارش مرکز سیمای استانها، سال تولید 1394-1388

عکس ها از: سوگند وطن خواه