برای نخستین بار

راهیابی «محیط‌بان و پلنگ» به بخش نهایی معتبرترین جشنواره حیات وحش جهان

فیلم مستند «محیط‌بان و پلنگ» به کارگردانی مشترک فتح اله امیری و نیما عسگری جدیدترین محصول موسسه تصویر حیات وحش، به بخش نهایی جشنواره حیات وحش Jackson Hole آمریکا راه پیدا کرد.

جشنواره Jackson Hole بعنوان معتبرترین رویداد حیات وحش دنیا هر دو سال یکبار در ایالت وایومینگ آمریکا و در حاشیه پارک ملی Grand Teton میزبان بهترین های دنیای حیات وحش است.

این برای نخستین بار است که فیلمی از ایران به این رویداد مهم جهانی راه پیدا می کند.

غولهای فیلمسازی حیات وحش دنیا از جمله BBC Nature، Discovery، ZDF، National Geography و دیگران، همواره با تولیدات جدید خود در این رویداد معتبر حضور دارند و به رقابت می پردازند.

فیلم مستند «محیط‌بان و پلنگ» که تولید شبکه جهانی جام جم است در بخش انسان و طبیعت این رویداد جهانی از بین بیش از ۶۰۰ فیلم رسیده به جشنواره توانست به مرحله نهایی راه یابد و در کنار سه فیلم مستند دیگر به رقابت خواهد پرداخت.

جشنواره Jackson Hole در این دوره که در تاریخ ۲۴ الی ۲۹ سپتامبر(۲ الی ۷ مهر) برگزار می شود میزبان فیلم های برگزیده از کمپانی های مطرح فیلمسازی حیات وحش از جمله مجموعه Planet Earth 2 BBC America، و محصولاتی از شبکه های

ZDF، France Télévisions، Discovery، BBC Worldwide، National Geographic، Terra Mater، NatGeo Wild، WWF-UK، Netflix خواهد بود.

این مستند ۵۲ دقیقه ای که تولید شبکه جهانی جام جم است، نخستین حضور بین المللی خود را تجربه می کند و پخش بین المللی جشنواره ای این فیلم برعهده ی مجید محمددوست (موسسه تصویر حیات وحش) است.

پوستر این فیلم بزودی از طریق وبسایت موسسه تصویر حیات وحش رونمایی خواهد شد.

در خلاصه فیلم «محیط‌بان و پلنگ» آمده است:

«محمد رضا حلوانی محیط بانی که علاقه مند به طبیعت و حیات وحش است, با وجود آنکه حدودا چهل سال از انقراض پلنگ در منطقه تحت حفاظت او میگذرد، گزارشاتی مشکوک از حضور پلنگ دریافت می کند که باعث می شود محمد رضا حلوانی کنجکاو و در صدد ثبت حضور پلنگ برآید.»

برخی عوامل این فیلم عبارتند از:

نویسنده و کارگردان : فتح الله امیری-نیما عسگری

تهییه کننده :فتح الله امیری

تدوین : مصطفی گندمکار

فیلمبردار : نیماعسگری

پژوهشگران : دکتر حسین اکبری فیض آبادی – محمدرضا حلوانی

صدابردار: امیرعباسی – علیرضا طالبی

صداگذار: احسان افشاریان

آهنگساز: بابک میرزاخانی

مدیرتولید: مرتضی هاشمی

اصلاح رنگ: یحیی رضایی

طراح پوستر: مسعود قدسی

پخش بین المللی جشنواره ای: مجید محمددوست

مجری طرح: موسسه تصویر حیات وحش

تهییه شده در شبکه جام جم سیما

با همكاري اداره كل محيط زيست استان اصفهان

سال تولید : ۱۳۹۶ (۲۰۱۷)

برای مشاده اطلاعات بیشتر به صفحه فیلم مستند محیط بان و پلنگ مراجعه نمایید