فیلم مستند محیط بان و پلنگ در ادامه موفقیت های  بین المللی خود کاندید جایزه بهترین فیلم جشنواره Green Screen آلمان شده است.

این فیلم در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ ساعت ۱۴ در شهر Eckernforde  در سالن Das Haus به نمایش در خواهد آمد. در ادامه، جلسه پرسش و پاسخ نیز با حضور فتح اله امیری (یکی از دو کارگردان این فیلم) برگزار خواهد شد.

موسسه تصویر حیات وحش از همه علاقمندان به حیات وحش ایران دعوت می نماید تا در کنار کارگردان، به تماشای این فیلم مستند بنشینند.

دوازدهمین دوره جشنواره Green Screen  به عنوان بزرگترین جشنواره سالیانه حیات وحش اروپا در شمال آلمان و در سواحل دریای بالتیک، در تاریخ ۱۲ تا ۱۶ سپتامبر میزبان بیش از ۲۰ هزار مخاطب علاقمند به حیات وحش و همچنین فیلمسازان و تولیدکنندگان خصوصی و نمایندگان شبکه های تلویزیونی خواهد بود.

فیلم مستند محیط بان و پلنگ به عنوان تنها نماینده ایران در کنار فیلمهای مطرحی از کشورهای آلمان، اتریش، فرانسه، کانادا، آمریکا، ترکیه، ژاپن، روسیه، اکوادور، برزیل، فنلاند، هند، کنیا، استرالیا، صربستان، تایوان، اندونزی، دانمارک، ایرلند برای کسب جایزه به رقابت خواهد پرداخت.

در خلاصه فیلم آمده است: «محمد رضا حلوانی محیط بانی که علاقه مند به طبیعت و حیات وحش است, با وجود آنکه هیچگاه تصویر و یا سندی از پلنگ در منطقه تحت حفاظتش ثبت نشده است، گزارشاتی مشکوک از حضور پلنگ دریافت می کند که باعث می شود محمد رضا حلوانی کنجکاو و در صدد ثبت حضور پلنگ برآید

این فیلم که در شبکه جهانی جام جم تهیه شده است، پیش از این نیز موفق به کسب افتخارات متعدد از جمله جایزه بهترین فیلم بخش انسان و طبیعت جشنواره معتبر Jackson Hole آمریکا، جایزه اول جشنواره Gran Paradiso ایتالیا، تندیس بهترین کارگردانی یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره Green Image ژاپن و حضور در بیست و ششمین دوره جشنواره حیات وحش واشنگتن دی سی (DCEFF)، بیست و یکمین دوره جشنواره CinemAmbiente ایتالیا،Big Cats نیویورک، هفتمین دوره جشنواره جاده ابریشم ایرلند و حضور در بخش نیمه نهایی چهل و یکمین دوره جشنواره معتبر و قدیمی International Wildlife Film Festival و جشنواره حیات وحش VASSA فنلاند شده است.

برخی از عوامل فیلم عبارتند از:

کارگردان: فتح اله امیرینیما عسگری

تهییه کننده: فتح اله امیری

تدوین: مصطفی گندمکار

فیلمبردار: نیما عسگری

پژوهشگران: دکتر حسین اکبری فیض آبادیمحمدرضا حلوانی

صدابردار: امیرعباسیعلیرضا طالبی

صداگذار: احسان افشاریان

آهنگساز: بابک میرزاخانی

مدیرتولید: مرتضی هاشمی

اصلاح رنگ و نور: یحیی رضایی

عکاس: علیرضا طالبی

طراح پوستر: مسعود قدسیه

پخش بین المللی جشنواره ای: مجید محمددوست

مجری طرح: موسسه تصویر حیات وحش

تهیه شده در شبکه جهانی جام جم سال تولید : ۱۳۹۶

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فیلم، به صفحه فیلم مستند محیطبان و پلنگ مراجعه کنید

صفحه فیلم مستند محیط بان و پلنگ در وبسایت جشنواره گرین اسکرین