محیط بان و پلنگ فاتح جایزه بهترین فیلم جشنواره گرین اسکرین آلمان شد.

فیلم مستند محیط بان و پلنگ به کارگردانی مشترک فتح اله امیری و نیما عسگری در ادامه موفقیت های بین المللی خود برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره Green Screen آلمان شد.

جشنواره Green Screen  به عنوان یکی از بزرگترین جشنواره های حیات وحش اروپا در شمال آلمان و در سواحل دریای بالتیک، در تاریخ ۱۲ تا ۱۶ سپتامبر میزبان بیش از ۲۰ هزار مخاطب علاقمند به حیات وحش و همچنین فیلمسازان و تولیدکنندگان خصوصی و نمایندگان شبکه های تلویزیونی بود.

فیلم مستند محیط بان و پلنگ به عنوان تنها نماینده ایران در کنار فیلمهای مطرحی از کشورهای آلمان، اتریش، فرانسه، کانادا، آمریکا، ترکیه، ژاپن، روسیه، اکوادور، برزیل، فنلاند، هند، کنیا، استرالیا، صربستان، تایوان، اندونزی، دانمارک، ایرلند برای کسب جایزه به رقابت پرداخت که در نهایت جایزه بهترین فیلم مستقل جشنواره را دریافت نمود.

در خلاصه فیلم آمده است: «محمد رضا حلوانی محیط بانی که علاقه مند به طبیعت و حیات وحش است, با وجود آنکه هیچگاه تصویر و یا سندی از پلنگ در منطقه تحت حفاظتش ثبت نشده است، گزارشاتی مشکوک از حضور پلنگ دریافت می کند که باعث می شود محمد رضا حلوانی کنجکاو و در صدد ثبت حضور پلنگ برآید.»

این فیلم در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ در شهر Eckernforde  در سالن Das Haus به نمایش در آمد. و در ادامه، جلسه پرسش و پاسخ نیز با حضور فتح اله امیری (یکی از دو کارگردان این فیلم) برگزار شد. که با استقبال مخاطبان همراه گردید.

این فیلم که در شبکه جهانی جام جم تهیه شده است، پیش از این نیز موفق به کسب افتخارات متعدد از جمله جایزه بهترین فیلم بخش انسان و طبیعت جشنواره معتبر Jackson Hole آمریکا، جایزه اول جشنواره Gran Paradiso ایتالیا، تندیس بهترین کارگردانی یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره Green Image ژاپن و حضور در بیست و ششمین دوره جشنواره حیات وحش واشنگتن دی سی (DCEFF)، بیست و یکمین دوره جشنواره CinemAmbiente ایتالیا،Big Cats نیویورک،هفتمین دوره جشنواره جاده ابریشم ایرلند و حضور در بخش نیمه نهایی چهل و یکمین دوره جشنواره معتبر و قدیمی International Wildlife Film Festival و جشنواره حیات وحش VASSA فنلاند شده است.

برخی از عوامل فیلم عبارتند از:

کارگردان: فتح اله امیری-نیما عسگری

تهیه کننده: فتح اله امیری

تدوین: مصطفی گندمکار

فیلمبردار: نیما عسگری

پژوهشگران: دکتر حسین اکبری فیض آبادی – محمدرضا حلوانی

صدابردار: امیرعباسی – علیرضا طالبی

صداگذار: احسان افشاریان

آهنگساز: بابک میرزاخانی

مدیرتولید: مرتضی هاشمی

اصلاح رنگ و نور: یحیی رضایی

عکاس: علیرضا طالبی

طراح پوستر: مسعود قدسیه

پخش بین المللی جشنواره ای: مجید محمددوست

مجری طرح: موسسه تصویر حیات وحش

تهیه شده در شبکه جهانی جام جم سال تولید : ۱۳۹۶